Reklama

Zawodnicy SKB Kraśnik zdominowali II Półmaraton Kraśnik. Najszybszy Michał Biały. Foto

W ubiegłym roku były tropikalne upały. Dzisiaj, jak na kwiecień przystało, było odrobinę słońca, momentami silny wiatr, śnieg i deszcz. W takich warunkach w II Kraśnickim Półmaratonie wyśmienicie spisał się Michał Biały z SKB Kraśnik, który wygrał bieg na 21 km. Na podium stanęli jego klubowi koledzy - Kamil Młynarz i Paweł Biały. W Zielonym Biegu na 5 km równych sobie nie miał kolejny reprezentant SKB – Paweł Raczyński.

Michał Biały na pokonanie półmaratońskiej trasy potrzebował jedynie 1 godziny 14 minut i 13 sekund. Kamil Młynarz na mecie zameldował się nieco ponad 2 minuty później, a Paweł Biały 3 minuty później.

- Biegło się rewelacyjnie. Do 10 km biegłem razem z kolegą z klubu, ale on, niestety, później nie wytrzymał tempa, choć na początku sam je narzucał. Dalej już sam ruszyłem do mety. Praktycznie przez cały dystans utrzymywałem równe tempo i jestem z tego bardzo zadowolony. Zwycięstwo, szczególnie w swoim rodzinnym mieście, w Kraśniku, bardzo cieszy – powiedział nam chwilę po przekroczeniu linii mety Michał Biały.

Reklama

 

 Na zdjęciu (od lewej): Paweł Raczyński, Paweł Biały, trener Zbigniew Biały, Kamil Młynarz i Michał Biały.

 

Wśród pań na półmaratońskim dystansie najszybsza była Aleksandra Jakubczak z KS Agros Zamość (5. m w klasyfikacji open) z czasem 01:22:16. Druga do mety dotarła Ukrainka Khrystyna Bohomiahkowa z Odessy (6. w klasyfikacji open, czas 01:24:08), a trzecia Kinga Kocuga z Bałtowa (16. w klas. open, czas 01:29:28).

- Wiatr, później deszcz z lekkim gradem trochę przeszkadzały, ale biegło się bardzo dobrze. Krajobrazy nad zalewem te utrudnienia rekompensowały. Nie była to trasa na śrubowanie jakiegoś wyniku, ale zmaganie się z własnymi słabościami. Tym bardziej cieszy wygrana – komentuje występ w Kraśniku Aleksandra Jakubczak.

Reklama

 

Wśród pań na 21 km triumfowała Aleksandra Jakubczak.

 

Po raz pierwszy przy okazji Półmaratonu Kraśnik odbył się Zielony Bieg na 5 km trasie przełajowej. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, nie do pokonania była na niej annopolanin Paweł Raczyński, który na metę dotarł po 17 minutach i 39 sekundach. Drugi na mecie był Adam Grudziński (Lublin Biega, czas 19:15), a trzeci Łukasz Kowalski (Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe, czas 19:26).

- Nie lubię biegać przełajów, ale biegło się całkiem fajnie. Trasa równa, przyjemna. Od początku do mety biegłem sam, dyktowałem sobie założone wcześniej tempo i to wystarczyło do zwycięstwa – mówi Paweł Raczyński.

Reklama

Wśród pań na 5 km triumfowała wychowanka SKB Weronika Biała z Kraśnika (8. m w klas. open, czas 24:21), druga była Barbara Pudło z Lublina (Lubelska Grupa Triathlonu, 11. open, czas 24:31), a trzecia Karolina Dobrowolska-Kasica z Urzędowa (13. m open, czas 24:43).

 

 

Podobnie jak przed rokiem można było liczyć nie tylko na zawodników, ale i kraśnickich kibiców. 

 

Nagrodzono również najlepszych w kategoriach wiekowych i najlepszych w zawodach wśród kraśniczan.

Dekoracji dokonali burmistrz Mirosław Włodarczyk, Dariusz Stuj (pomysłodawca, współorganizator, jeden ze sponsorów imprezy oraz prezes fundacji „Rainbow of Magnolia Fountains of Life”) i wiceburmistrz Dariusz Lisek.

Reklama

Pełne wyniki półmaratonu i biegu na 5 km można odnaleźć tutaj.


Warto dodać także, że , zgodnie z zapowiedzią, dwóch zawodników – wspomniany już Dariusz Stuj i Piotr Kwietniewski - podobnie jak przed rokiem, pokonali dzisiaj w Kraśniku dystans maratoński.

Biegać w Kraśniku mógł dzisiaj tak naprawdę każdy. Obok biegów na 21 i 5 km odbyła się też Familiada Biegowa, podczas której dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach od 50 do 400 m.

 

Dzieci biegały na różnych dystansach w ramach Familiady Biegowej.

Reklama

 

Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiejsze wydarzenie, zgodnie z hasłem „Biegam, Pomagam Zwyciężam”, miało również charakter charytatywny. W ramach aukcji zorganizowanej przez Mariusza Kwietniewskiego zebrano około 3 tys. zł, które zostaną przekazane na pomoc poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym Jarkowi Chrzanowskiemu. Najwięcej, bo 720 zł, jeden z darczyńców zapłacił za koszulkę Michała Pazdana z autografami zawodników Legii Warszawa. Część fantów zostanie jeszcze zlicytowana w internecie.

 

W ramach akcji charytatywnej można było wylicytować m.in. koszulkę Michała Pazdana z autografami piłkarzy Legii Warszawa. 

Reklama

 

Przekazano także kilku kraśniczanom sprzęt rehabilitacyjny wartości około 30 tys. zł zakupiony ze środków ofiarowanych przez Dariusza Stuja i jego fundację oraz PCK.

Zawodom, mimo niesprzyjającej do kibicowania pogody, towarzyszyła wyśmienita atmosfera. To właśnie dzięki wsparciu wielu kraśniczan, którzy dopingowali biegaczy na trasie, wielu łatwiej było dotrzeć do mety. Na wysokości zadania stanęli też organizatorzy.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszych zdjęć z zawodów (foto Grzegorz Jankowski i Paweł Bieleń). Jest ich bardzo dużo, dlatego dla ułatwienia podzieliliśmy je na kilka kategorii.

Reklama

Zdjęcia ze startu obu biegów odnajdziecie tutaj.

Zdjęcia z mety Półmaratonu zobaczycie tutaj.

Zdjęcia z Zielonego Biegu zobaczycie tutaj.

Zdjęcia z Familiady Biegowej odnajdziecie tutaj.

Zdjęcia z dekoracji zawodników znajdziecie tutaj.

Zdjęcia z licytacji i przekazania sprzętu rehabilitacyjnego odnajdziecie tutaj.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama