Wychowanka KMKS Kraśnik, Julia Pietras, po ponad czterech latach spędzonych w MKS Lublin, przenosi się na drugi koniec Polski, do aktualnych Mistrzyń kraju Zagłębia.
25-letnia zawodniczka swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynała w KMKS Kraśnik pod wodzą trenera Artura Hajdenrajcha. Następnym krokiem w jej sportowym rozwoju była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku, skąd trafiła do JKS-u Jarosław, występującego wówczas w rozgrywkach Superligi. W barwach zespołu z Podkarpacia spędziła dwa sezony, a dobra postawa otworzyła jej drogę do transferu do MKS-u Lublin.
W drużynie ze stolicy Lubelszczyzny Julia Pietras występowała przez ostatnie 4,5 roku, zdobywając łącznie 200 bramek na ligowych parkietach. Trzykrotnie wraz z zespołem sięgała po srebrne medale mistrzostw Polski, a w sezonie 2023/24 wywalczyła brązowy medal.
Popularna „Cleo” ma również doświadczenie w występach w juniorskich reprezentacjach Polski. Z Orłem na piersi wystąpiła m.in. w Mistrzostwach Świata juniorek.
Do Lubina przenosi się, by wzmocnić rywalizację na lewym skrzydle, w którym w obliczu kontuzji Weroniki Weber, pozostawała tylko Kinga Grzyb.
- Chcę szybko wpasować się w zespół i dać jakość na boisku. Skupiam się na pracy i na tym, żeby być realnym wzmocnieniem od pierwszych spotkań – mówi zawodniczka KGHM MKS Zagłębia Lubin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze