W sobotę przejeżdżający przez Zakrzówek mężczyzna, zauważył stojący na tym samym pasie ruchu pojazd na światłach mijania oraz mężczyznę za kierownicą. Zaniepokojony, że coś mogło się stać, podszedł do mężczyzny. To jednak nie stan zdrowia był przyczyną jego zaśnięcia na drodze...
Na miejscu jakiś czas później pojawili się też policjanci, którzy ustalili, że za kierownicą siedział 39-latek z gminy Zakrzówek. Okazało się, że był pijany.
- Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. - informuje asp. Paweł Cieliczko.
Wkrótce 39-latek odpowie za to przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka kara finansowa. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec kierowcy, który ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, sąd orzeka przepadek pojazdu mechanicznego prowadzonego przez sprawcę lub równowartość pojazdu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze