Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. w związku z tym, że nie znalazła kupca na bocznicę kolejową w całości, zamierza zdemontować i sprzedać składające się na nią torowisko. Już ogłoszono w tej sprawie przetarg. To może oznaczać utratę ważnego atutu komunikacyjnego dla położonej tuż przy bocznicy Podstrefy Kraśnik Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
O zagrożeniu takim jeszcze podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego alarmował wicestarosta dr Jarosław Czerw. Już po sesji z inicjatywy władz powiatowych zorganizowano spotkanie w tej sprawie z udziałem burmistrza Mirosława Włodarczyka i prezesa fabryki Grzegorza Jasińskiego.
Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki: Warto, by miasto poważnie zastanowiło się nad kupnem bocznicy wraz z infrastrukturą. Miasto mogłoby przejąć bocznicę w znacznej części za długi podatkowe fabryki i tym samym zapewnić dojazd do kraśnickiej strefy ekonomicznej. Jeżeli okaże się, że taki pomysł się nie sprawdzi, zawsze można sprzedać tory i odzyskać część pieniędzy, ale na pewno warto spróbować.
Miasto, które powinno być bezpośrednio zainteresowane przejęciem bocznicy, bo to ono będzie zachęcać inwestorów i próbować sprzedać grunty na terenie Podstrefy, niestety widocznie nic konkretnego nie zaproponowało. I nie ma się co dziwić, skoro przedstawiciele burmistrza Włodarczyka na nasze pytanie czy likwidacja bocznicy nie wpłynie na pogorszenie atrakcyjności Podstrefy Kraśnik odpowiedzieli, że... nie.
Przeczytaj też:
Akcje FŁT trafią do ludzi
Kraśnik. Hotel Robotniczy przy ul. Wyszyńskiego 5 na sprzedaż.
Gazetowy wehikuł czasu. Pierwszy tysiąc łożysk
Tymczasem przetarg na sprzedaż torów kolejowych pochodzących z rozbiórki bocznicy kolejowej łączącej stację kolejową PKP w Kraśniku z Fabryką Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. wraz infrastrukturą towarzyszącą już został ogłoszony. Ich cena wywoławcza to 2 mln 685 tys. zł netto. To czy znajdzie się zainteresowany przekonamy się w połowie czerwca. Jedynym kryterium przetargu będzie uzyskanie najwyższej ceny sprzedaży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze