Reklama

MKS sellBest Kraśnik z awansem do wojewódzkiego finału Pucharu Polski

Hala sportowa im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku była dzisiaj areną zmagań eliminacyjnych grupy A Wojewódzkiego Pucharu Polski. O przepustki do finału rywalizowały trzy drużyny: MKS sellBEST Kraśnik, Skarpa Lublin oraz KS GOK Trzydnik Duży.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze ekipy zapewniły sobie awans do decydującej fazy rozgrywek.

Najlepiej zaprezentował się zespół gospodarzy – MKS sellBEST Kraśnik. Podopieczni trenera Michała Wojcieszkiewicza po dwóch wygranych zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu. Drugą lokatę, również premiowaną awansem, zajęła Skarpa Lublin. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna KS GOK Trzydnik Duży.

W barwach kraśnickiego zespołu wystąpili: Krzysztof Kasiura, Kamil Kwiecień, Rafał Celejewski, Michał Szymula, Jan Paleń, Michał Szaja, Rafał Marzec, Mariusz Zadubiec oraz Aleksander Grzegorczyk.

Reklama

Po zakończeniu zmagań odbyła się krótka ceremonia, podczas której wręczono pamiątkowe puchary. Wyróżnienia przekazali radny miasta Kraśnik Krzysztof Grzegorczyk oraz wiceprezes MKS Kraśnik Mirosław Korecki.

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski zaplanowano na 9 maja 2026 roku. Zawody ponownie odbędą się w Kraśniku, a pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 10:00. O końcowy triumf na szczeblu wojewódzkim i awans do fazy ogólnopolskiej powalczą drużyny: LAW Dęblin, RKS Radzyń Podlaski, MKS sellBEST Kraśnik oraz Skarpa Lublin.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/04/2026 20:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama