Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło niedawno na drogach powiatu kraśnickiego. Najpierw kierujący jeepem 55-latek najechał na pobocze, wpadł w poślizg i wylądował w przydrożnym rowie. Z kolei w Lasach jadącemu ciężarową Scanią z naczepą oderwały się dwa koła z osi napędowej i rozpędzone uderzyły w nadjeżdżającego z naprzeciwka ciężarowego DAFa. Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń.
Oba zdarzenia miały miejsce w czwartek 21.01. Pierwsze zgłoszenie dotarło do dyżurnego komendy o godzinie 6:30 otrzymał. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Jeep, 55-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego poruszając się drogą krajową numer 74 w Gościeradowie Folwarku, w pewnym momencie najechał na pobocze i wpadł w poślizg tracąc panowanie nad pojazdem. Finalnie pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie. Załoga karetki pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Ustalono, że 55-latek był trzeźwy.

Z kolei około godziny 8 doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem na drodze krajowej numer 19 w Lasach. Tu kierujący ciężarową Scanią z naczepą 46-letni mężczyzna jechał w stronę Lublina. W pewnym momencie z jego pojazdu odpadły dwa koła z osi napędowej i rozpędzone uderzyły w nadjeżdżającego z naprzeciwka ciężarowego DAF-a z naczepą, uszkadzając jego przód i układ kierowniczy. Wskutek uderzenia ciężarówka znalazła się na przeciwległym pasie.
W tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Kierowca Scanii został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze