Reklama

Oszuści się rozkręcają. Uważajmy na podejrzane telefony

Mieszkanka powiatu kraśnickiego padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku oraz policjanta. Straciła ponad 60 tys. zł.

Jak informuje policja kobieta otrzymała telefon z informacją, że ktoś zaciągnął na jej dane kredyt. Przestępcy przekonywali ją, że aby „zabezpieczyć” pieniądze, musi wypłacić środki z konta i wpłacić je do wskazanych wpłatomatów. Kobieta im uwierzyła i działając według instrukcji przekazywanych przez telefon, kobieta wykonała wiele operacji we wpłatomatach. W ten sposób straciła ponad 64 tys. zł.

 Pamiętajmy:

• pracownik banku nigdy nie poprosi o wypłatę pieniędzy z konta

• policjant nie prowadzi działań przez telefon i nie poleca przekazywania pieniędzy

Reklama

• jeśli ktoś mówi o „zabezpieczaniu środków” - to niemal na pewno próba oszustwa

W przypadku takiego telefonu trzeba natychmiast się rozłączyć i skontaktować bezpośrednio ze swoim bankiem lub policją.

foto ilustracyjne

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama