Mieszkanka powiatu kraśnickiego padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku oraz policjanta. Straciła ponad 60 tys. zł.
Jak informuje policja kobieta otrzymała telefon z informacją, że ktoś zaciągnął na jej dane kredyt. Przestępcy przekonywali ją, że aby „zabezpieczyć” pieniądze, musi wypłacić środki z konta i wpłacić je do wskazanych wpłatomatów. Kobieta im uwierzyła i działając według instrukcji przekazywanych przez telefon, kobieta wykonała wiele operacji we wpłatomatach. W ten sposób straciła ponad 64 tys. zł.
Pamiętajmy:
• pracownik banku nigdy nie poprosi o wypłatę pieniędzy z konta
• policjant nie prowadzi działań przez telefon i nie poleca przekazywania pieniędzy
• jeśli ktoś mówi o „zabezpieczaniu środków” - to niemal na pewno próba oszustwa
W przypadku takiego telefonu trzeba natychmiast się rozłączyć i skontaktować bezpośrednio ze swoim bankiem lub policją.
foto ilustracyjne
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze