Ogromne tempo życia i codzienny stres, w jakim przychodzi nam dzisiaj żyć, sprawiają, że oddziały psychiatryczne są w ostatnich latach jednymi z bardziej obleganych. Trafiają na nie chorzy zmagający się z ciężkimi depresjami, po załamaniach nerwowych oraz z innymi problemami natury psychicznej. W naszym mieście już kilka lat temu zauważono potrzebę utworzenia takiego oddziału. Niestety z powodu braku funduszy temat ucichł. Teraz, jak informuje o tym w swoim najnowszym wydaniu Głos Gazeta Powiatowa, wraca.
Dyskusję na ten temat wywołało pismo jakie do władz powiatowych oraz dyrekcji szpitala wystosowała Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego działająca w ramach Rady Miasta. Co na to szpital?
Marek Kos, p.o. dyrektora Szpitala Powiatowego w Kraśniku dla Głosu: Niewątpliwie dostrzegamy potrzebę utworzenia takiego oddziału. Nasz powiat liczy około 100 tysięcy mieszkańców i na pewno są u nas pacjenci, którzy mogliby skorzystać z takiej pomocy tu na miejscu w Kraśniku.
Czy w takiej sytuacji są szanse by nasz szpital rozszerzył swoja działalność o taki właśnie oddział? Po odpowiedź na to pytanie odsyłamy do najnowszego wydania Gazety Powiatowej Głos, która dzisiaj trafia do sprzedaży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze