Reklama

Zagrała w grę, dała się nabrać oszustom

41-letnia mieszkanka Kraśnika straciła niemal 35 tysięcy złotych na skutek działania oszustów. Wszystko rozegrało się w Internecie, gdzie kobieta 2 lata temu znalazła ofertę inwestycyjną w kryptowalutę podczas gry na telefonie.

Po jakimś czasie oszuści zadzwonili do kobiety proponując "wypłatę" środków. Wtedy zgodziła się ale coś nie zadziałało. Po raz kolejny skontaktowali się z nią 2 lata później twierdząc, że zarobiła niemal 180 tysięcy, ale musi odprowadzić podatek w kwocie ponad 30 tysięcy złotych.

- Pokrzywdzona wzięła na ten cel pożyczkę i przelała ją "konsultantom" na wskazane konto. Jej rozmówcy mieli wschodni akcent. Ponadto zainstalowała program do zdalnego pulpitu, dzięki czemu sprawcy mieli kontrolę nad tym co robi. Ostatecznie zauważyła po fakcie, że to oszustwo, wysłała też na ich prośbę zdjęcie swojego dowodu osobistego, które miało służyć do wypłaty środków. Straciła niemal 34 tysiące złotych. - oficer prasowy kraśnickiej Komendy asp. Paweł Cieliczko.

Reklama

Apelujemy o rozsądek przy tego typu propozycjach inwestycyjnych, nie dajmy się zwieść wizjom łatwego zarobku w Internecie, a pieniądze inwestujmy na sprawdzonych platformach.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama