Świetny występ zawodniczki UKP Fala Kraśnik podczas najważniejszej krajowej imprezy pływackiej w kategorii Masters. Karolina Mazurek-Świstak wróciła z Letnich Mistrzostw Polski z czterema medalami — dwoma złotymi oraz dwoma srebrnymi.
Zawody odbyły się w dniach 19–21 czerwca na pływalni Aqua w Lublinie. W tegorocznej edycji mistrzostw rywalizowało 417 zawodników reprezentujących 103 kluby z całego kraju. Uczestnicy walczyli w pełnym programie konkurencji mistrzowskich.
W gronie startujących znalazła się reprezentantka UKP Fala Kraśnik — Karolina Mazurek-Świstak. Choć ze względu na obowiązki zawodowe mogła pojawić się tylko w dwóch blokach zawodów, pokazała znakomitą formę i skutecznie powalczyła o najwyższe lokaty.
Kraśniczanka zdobyła dwa złote medale i tytuły mistrzyni Polski w kategorii wiekowej 35–39 lat. Najlepsza okazała się zarówno na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, jak i na 200 metrów stylem klasycznym. W drugiej z tych konkurencji była bardzo blisko pobicia rekordu Polski — do historycznego wyniku zabrakło jej zaledwie 0,4 sekundy.
Na dorobek medalowy Karoliny złożyły się także dwa srebrne krążki. Drugie miejsce wywalczyła w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem motylkowym.
Takie wyniki są powodem do dumy dla całego klubu i stanowią doskonały przykład dla młodszych zawodników UKP Fala Kraśnik. Determinacja, systematyczna praca i sportowa pasja przynoszą wymierne efekty.
Gratulujemy znakomitego występu!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze