Reklama

Kraśnik. KPWiK chce podłączać do miejskiej sieci kanalizacyjnej za darmo

Albo za niewielką odpłatnością w stosunku do całości kosztów budowy indywidualnych przyłączy. Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji szuka mieszkańców Kraśnika zainteresowanych przyłączeniem swoich posesji do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Na związane z tym prace budowlane miejska spółka chce pozyskać środki zewnętrzne. Informacje na ten temat przynosi aktualne wydanie Gazety Powiatowej Głos.

 

Jak wynika z danych które zebrał kraśnicki KPWiK problem tkwi nie tylko w tym, że siecią kanalizacyjną pokryta jest tylko część Kraśnika. Wiele jest takich posesji, które już mają do niej dostęp, a podłączone nie są. Mimo że w takich przypadkach obligują do tego przepisy. Dla przykładu tylko w ulicy Urzędowskiej, w której jest kanalizacja sanitarna i istnieje możliwość włączenia się do sieci, z szamb nadal korzysta około 60 posesji.

Dr Waldemar Suchanek, dyrektor techniczny KPWiK: Doszliśmy do wniosku, że tym co mogło ich właścicieli przed tym do tej pory zniechęcać była konieczność poniesienia kosztów budowy przyłącza. To około 2,5 - 3 tys. zł. Nie każdy takimi wolnymi środkami dysponuje.

Reklama

Jaką w związku z tym propozycję dla mieszkańców ma miejska spółka wodociągowo-kanalizacyjna? Co trzeba zrobić by podłączyć się do kanalizacji za niewielkie pieniądze lub nawet za darmo? Po informacje w tym temacie odsyłamy do aktualnego wydania Gazety Powiatowej Głos.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama