Reklama

Najstarszy miejski Orlik przejdzie lifting

Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 został oddany w 2009 roku. Był to pierwszy taki obiekt w mieście i powiecie. Od początku był mocno użytkowany zarówno przez uczniów "Piątki" jak i piłkarzy, którzy grali tam do późnych godzin wieczornych przy sztucznym oświetleniu. Teraz czas na jego lifting.

Intensywne użytkowanie wpłynęło na sam stan obiektu, który wymaga remontu. Stanie się tak już niedługo bo miasto wpisało go do budżetu na ten rok i ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Prace odbywać się będą przede wszystkim na boiskach. Na nawierzchni boiska wielofunkcyjnego są liczne ubytki i pęknięciami, porośnięty jest też mchem  a sam obiekt nie spełnia prawidłowo swoich funkcji. Stara nawierzchnia zostanie więc zdemontowana i położona zostanie nowa.

Także nawierzchnia boiska trawiastego wymaga częściowej wymiany ze względu na duże ubytki.

Reklama

Oprócz tego zamontowana ma być nowa siatka na piłkochwytach a także uzupełnione ma być uszkodzone ogrodzenie.

Ważną częścią całego obiektu jest zaplecze sanitarno-szatniowe. Tu także planowany jest remont i odnowienie, m.in. tarasu, na którym stoją pomieszczenia, elewacji,  wymiana drzwi i wyposażenia armatury.

O realizację remontu Orlika przy SP 5 starało się aż sześć podmiotów. Ostatecznie komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę, którym okazała się Firma Usługowa "Grześki" Sp. z o.o. z Dębicy, której oferta wyniosła 885 600 zł. To o ponad 80 tys. mniej niż zaplanowano w budżecie miasta na ten cel. Najdroższa oferta wyniosła ponad 1,3 mln zł.

Reklama

- W połowie czerwca plac budowy zostanie przekazany wykonawcy inwestycji, a prace remontowe zakończą się w październiku. - mówi burmistrz Krzysztof Staruch, który podkreśla jednocześnie jak ważny jest to obiekt dla lokalnej społeczności, zarówno tej szkolnej jak i klubów sportowych, które na nim trenują.

Połowę z 1 mln zł jakie przeznaczone jest na tę modernizację to pozyskane dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Reszta to środki własne miasta.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/06/2025 19:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama