Reklama

Podpowiedzą na co i jak złożyć wniosek

Ruszają prace nad Budżetem Obywatelskim na 2026 rok. Miasto organizuje spotkania na których dowiedzieć się będzie można m.in. jak i na złożyć wniosek. W zasadach zgłaszania projektów na przyszły rok radni dokonali kilku zmian.

Generalnie główne zasady funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego w Kraśniku się nie zmieniły. Miasto będzie podzielone na siedem dzielnic. Na każdą przypadnie 60 tys. zł do wykorzystania na zwycięski projekt. Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej nie będzie już można zgłaszać projektów, których miejscem realizacji są jednostki oświatowe i spółki miejskie. To odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy wskazywali na to, że w konkurencji ze szkołami projekty przez nich zgłaszane mają dużo mniejsze szanse na wybór i realizację.

Zbliża się czas składania projektów do BO na przyszły rok. Będzie to można robić od 11 sierpnia do 5 września br. Po ocenie formalnej i merytorycznej głosowanie nad zgłoszonymi wnioskami odbędzie się w dniach 6 - 20 października br. Po wpisaniu do budżetu miasta wybranych przez mieszkańców zadań, zostaną one zrealizowane w 2026 r.

Reklama

- Zachęcam wszystkich kraśniczan do rozmów z sąsiadami, w gronie znajomych, czy kolegów z pracy na temat projektów, które chcielibyście Państwo zrealizować w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Ideą samorządu lokalnego od samego początku było i jest jak największe zaangażowanie miejscowej społeczności w realizację konkretnych zadań, które będą spajać wspólnotę samorządową. Jednym z narzędzi ku temu jest właśnie Budżet Obywatelski. Mam nadzieję, że w nowej kadencji z każdym rokiem będziemy skuteczniejsi w spełnieniu tej wizji. - mówi burmistrz Krzysztof Staruch.

Teraz o szczegóły będzie można wypytać miejskich urzędników, którzy zaznajomią z zasadami i terminami związanymi z tą inicjatywą.

Reklama

- Rozpoczynamy prace nad Budżetem Obywatelskim na 2026 rok. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkania informacyjne, podczas których przedstawimy zasady składania propozycji projektów oraz tegoroczny harmonogram BO. - mówi burmistrz Krzysztof Staruch.

Ci, którzy chcieliby coś zmienić w swoim otoczeniu a nie znają procedur i sposobów składania wniosków do Budżetu mogą przyjść na spotkania i dowiedzieć się tego na miejscu. Odbędą się one w obu dzielnicach miasta: 5 sierpnia (wtorek), godz. 16:00 w CKiP na ul. Kościuszki 26 i 7 sierpnia (czwartek), godz. 16:00 CKiP, al. Niepodległości 44 – Galeria "Trójka".

Reklama

Przypominamy, że wnioski do Budżetu Obywatelskiego można składać od 11 sierpnia do 5 września 2025 roku w formie pisemnej lub elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej krasnik.budzetobywatelski.pl (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Kraśnik).

Na zdjęciu sala terapeutyczna w SP 3 zrealizowana z funduszy BO na ten rok. Tego typu projekty nie będą mogły być zgłaszane 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama