Nie do takie świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywykliśmy. W mocno okrojonym składzie i programie odbyło się ono dziś przed południem w starej części Kraśnika.
Obchody rozpoczęła msza św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tym razem chociażby bez uroczystej oprawy orkiestry i z minimalną ilością wiernych w kościele.
Po niej m.in. poseł Kazimierz Choma, przedstawiciele władz samorządowych - powiatowych Andrzej Rolla, Roman Bijak, miejskich - burmistrz Wojciech Wilk, radni miejscy, członkowie kilku organizacji i zakładów pracy (FŁT Kraśnik) przeszły pod pomnik Józefa Piłsudskiego złożyć wiązanki kwiatów. Jeszcze przed uroczystościami 3 Majowe święto upamiętnił pod pomnikiem marszałek województwa Jarosław Stawiarski.
Tym razem pod pomnikiem nie było przemówień, i uroczystej oprawy, jaka do tej pory towarzyszyła obchodom tego święta. Po złożeniu kwiatów uczestnicy rozeszli się.
Kwiaty składano też w innych miejscach pamięci narodowej - przedstawiciele Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego tradycyjnie już złożyli wiązankę pod pomnikiem Powstańców Styczniowych.
Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze