Stanie się tak dzięki imprezie, która ma odtworzyć dawne sposoby prowadzenia żniw. Odbędzie się ona na Podlesiu w gminie Kraśnik w niedzielę 21 lipca.
Dla tych co znają, będzie to powrót do lat dzieciństwa czy młodości, dla tych młodszych poznanie dawnych tradycji i sposobów uprawy zbóż. Będzie się bowiem można dowiedzieć jak koszono kosą, sierpem, jak stawiano snopki, młócono zboże oraz oczywiście jak dawniej obchodzono dożynki, których sezon mamy już za pasem.
Nie zabraknie też tradycyjnego poczęstunku a także atrakcji dla dzieci.
A na imprezę zaprasza KGW Podlesianki oraz OSP Podlesie.
Odbędzie się ona na ul. Podleskiej 60/2. Początek o godz. 15.00.
Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Kraśnik, a partnerem jest Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze