Reklama

Kraśniczanie w FRC. Budowa robota prawie na finiszu

We wtorek 23 lutego ma być już zapakowany i wyruszyć w drogę do Kanady. Jego konstruktorzy w ślad za nim ruszą w kwietniu. Mowa o robocie, którego młodzi kraśniczanie z Zespołu Szkół nr 3 i nie tylko, skupieni w Drużynie 5883 Spice Gears, budują na międzynarodowe zawody First Robotics Competition.

Czasu na dopięcie wszystkich szczegółów jest więc bardzo mało, dlatego młodzi konstruktorzy przy wsparciu swoich mentorów w ostatnich dniach pracują po wiele godzin. Robota budują na terenie kraśnickiej firmy Nabor, jednego z partnerów przedsięwzięcia. Cel jest już jednak na wyciągnięcie ręki.

 

 

- Jesteśmy praktycznie na finiszu, choć trochę ciężkiej pracy jeszcze przed nami. Robot już jeździ, jest w pełni sprawny. Nie możemy jeszcze zdradzić jaki układ napędowy wybraliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z podjętej w tym zakresie decyzji - mówi Albert Skowron, członek Teamu 5883 odpowiedzialny za social media. - W najbliższych dniach czekają nas jeszcze między innymi testy czy robot sprawnie pokonuje wszystkie przeszkody, pierwsze próby wypadły dobrze, i czy trafia piłką do celu, do wieży - dodaje. 

Reklama

Zobacz też:

PolakPotrafi - pomóż kraśniczanom biorącym udział w First Robotics Competiton. Wideo

Budowa robota na konkurs FRC wreszcie rozpoczęta. Foto, Wideo 

Kraśniczanie w First Robotics Competition: Trwają przygotowania do budowy robota


  

 

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, konstrukcja gotowa ma być do wtorku. Wtedy zostanie zapakowana i wysłana za ocean. Nie oznacza to jednak, że od tego momentu do rozpoczęcia turnieju w Kanadzie konstruktorzy będą mieli wolne. Cały czas będzie można jeszcze między innymi pracować nad oprogramowanie, zastanawiać się nad strategią gry. Wciąż niezmiernie ważną kwestią pozostaje też poszukiwanie sponsorów.

Reklama

- Zachęcamy do współpracy osoby, firmy, które chciałyby wesprzeć nasz udział w konkursie, wspomóc nas w wyjeździe do Kanady. Sporo różnych podmiotów, osób już pozytywnie odpowiedziało na nasze apele w tej sprawie, ale jeszcze budżetu do końca nie zapięliśmy. Każdy kto chciałby nam pomóc będzie mile widziany - apeluje Albert Skowron.

 Skontaktować się z teamem 5883 można za pośrednictwem ich strony internetowej lub facebooka.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia bez znaku wodnego w środku tekstu Team 5883 Spice Gears
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama