Reklama

Nielegalny hazard w Kraśniku. 9 osób z zarzutami

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji z Radomia oraz Prokuraturą Okręgową w Lublinie zlikwidowały zorganizowaną grupę przestępczą, która organizowała nielegalne gry hazardowe. Grupa działała także w Kraśniku.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z lubelskiej KAS oraz policjanci z CBŚP w Radomiu, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, która urządzała nielegalne gry hazardowe na terenie woj. lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

W ramach wspólnie prowadzonych kontroli funkcjonariusze przeszukali magazyny, budynki mieszkalne i lokale usługowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli automaty, dyski i oprogramowania do produkcji nielegalnych automatów do gier hazardowych. Skontrolowane magazyny stanowiły zaplecze logistyczne nielegalnego procederu, w których były przechowywane, naprawiane i montowane nielegalne urządzenia do gier.

Reklama

Grupa działała m.in. w Lublinie ale też w Kraśniku, Janowie Lubelskim czy Opolu Lubelskim oraz innych miastach woj. mazowieckiego i podkarpackiego.

Grupa organizowała i nadzorowała nielegalne gry hazardowe, produkowała automaty do gier oraz  pozyskiwała i przystosowywała lokale na potrzeby nielegalnych kasyn gry. Ponadto organizowała i szkoliła personel do obsługi takich kasyn, instalowała systemy zabezpieczeń, w tym kamery monitoringu.

Zarzuty zostały przedstawione 9 osobom. Są to obywatele Polski. Grozi im grzywna lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Zabezpieczono majątek zatrzymanych na kwotę blisko 430 tys. zł.

Reklama

Jak informuje KAS sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Krasnik24.pl




Reklama